Wallhack Nedir ?


Wallhack tek bir kelime gibi görünsede aslında Wall ve Hack kelimelerinden oluşmaktadır. Tek bir kelime gibi gelmesinin nedeni kullanıla kullanıla artık kalıplaşmış hale gelmesidir. Burada bahsedilen Wall ingilizcede "Duvar" anlamına gelmektedir. Hack kelimesinin ise tek başına sabit bir anlamı yoktur, birçok anlama gelebilir. Wallhack için özetle duvar arkasındaki hedefleri görmek diyebiliriz.

Wallhack tek bir kelime gibi görünsede aslında Wall ve Hack kelimelerinden oluşmaktadır. Tek bir kelime gibi gelmesinin nedeni kullanıla kullanıla artık kalıplaşmış hale gelmesidir.

Burada bahsedilen Wall ingilizcede "Duvar" anlamına gelmektedir. Yani Wallhack duvar ile ilgili bir hile terimidir.

Wallhack Nedir

Hack kelimesinin ise tek başına sabit bir anlamı yoktur birçok anlama gelebilir. Wall hack , Aim hack gibi hile tabirlerinin yanında internet dünyasında hemen her anlamda kullanılmaktadır.

Hack kelimesi yerine göre;
- çalma,
- ele geçirme ,
- imha etme,
- kullanılamaz hale getirme , 
- yok sayma
- işlevini kaldırma anlamına gelebilir.

Sanırım bizim için en uygun olan yok sayma - işlevini yitirme anlamı olmaktadır.

Çünkü wallhack Duvar'ı yok saymaktadır.

Eğer rakipleriniz duvar arkasında veya bir dağ tepe arkasında pusudaysa , siz bu rakipleri tüm engelleri yok sayarak görebilirsiniz.

Wallhack genelde hilelerde görsel özellikleri ifade eder.

Yani duvar arkasındaki rakipleri öldürmekte bir bakıma wallhack tabiriyle uyuşabilir ancak herkes genel anlamda rakipleri duvarların arkasından görebilmek manasında wallhack kelimesini kullanmaktadır.

Piyasada yer alan oyunların %99.9 'unda bu özellik vardır.

Sitemizde yer alan tüm oyunlarda Wallhack özelliği bulunur. PUBG Steam Hilesi , PUBG Mobile Hilesi, Valorant Hilesi, CsGo HilesiFortnite hilesinden tutunda Apex Legends , Rust , Rainbow Six Siege , Escape From Tarkov gibi daha sayamayacağımız her oyunun hilesinde bu özellik bulunmaktadır.

Bunun temel nedeni wallhack'in bir hilenin olmazsa olmazı olmasıdır. Çünkü oyunları zorlaştıran herkesin birbirinin bulunduğu bölgelerden habersiz olmasıdır.

Yani PUBG oynuyorsanız en büyük sıkıntılarınız şunlardır ;

 • - Ulan nerden sıkıyor bu adam ?
 • - Hay silahının da tepmesinin de adama isabet ettiremiyorum !

Şimdi 2. madde için kolsuzluk tabirini kullanmak mümkün. Ama bunun için Aimbot veya Recoil / Sekmeme hileleri işinizi görür.

Wallhack tam olarak 1. madde ile ilgilidir. 

Haritadaki herkesin nerede olduğunu bilir ve buna göre oynarsınız.

Aslında bu özelliği en çok oyun yapımcılarının kendileri kullanmaktadır.

Turnuvaları izlerken tüm oyuncuların nerede olduklarını yayını izleyenlere göstermek için böyle bir sistem geliştirmişlerdir.

Hile yapımcıları da bu sistemi oyun yöneticilerinin yanında tüm oyuncuların da kullanabilmesini sağlarlar.


 • Ban Riski Var Mı ?

  Özetlemek gerekirse "ban riski olmayan hile olmaz".

  Programlar genelde yakalanmazlar dolayısıyla belli etmediğiniz sürece ban riski düşüktür. Ancak bazen siz belli etseniz de belli etmeseniz de oyun programı algılamayı başarabilir.

  Bazı oyunlarda yıllardır hiç ban sorunu yaşanmazken bazı oyunlarda zaman zaman sorun olabilir ve program güncellenir.

  Banlanan programı satmayız, ancak zaman zaman yakalanıp güncellenmek bu işi doğasıdır. Dolayısıyla kaybettiğinizde üzüleceğiniz hesaplarda hile kullanmamalısınız.

  Size ban garantisi veren siteler ise açıkça dolandırıcılık yapıyorlar. Bu size gerçek hayatta ölümsüzsünüz demeleri gibi bir şey.

  1 Dakika sonrasını Allah bilir , hiçbir şeyin garantisi olamaz.

 • Satın Aldığımızda Bize Nasıl Teslim Ediliyor ?

  Satın aldığınız hileler otomatik olarak teslim edilmektedir.

  Dolayısıyla dilediğiniz zaman dilediğiniz saatte satın alabilirsiniz. Ödeme sisteme yansıdığı anda hileniz hesabınıza teslim edilir.

 • Program Fixlenirse Tekrar Para Öder miyim ?

  Satın aldığınız programlar süreniz sona erene kadar ücretsiz olarak güncellenir. Sizden hiçbir sorunun çözümü için extra ücret talep edilmez.

 • Programlar Ne Zaman Güncellenir ?

  Güncellemeler için tahmini bir süre ne yazık ki yok.

  Bu programların her biri ayrı bir üretici tarafından üretiliyor dolayısıyla yapılan güncellemelerin bizimle hiçbir ilgisi yok.

  Üreticiler mümkün olan en kısa sürede güncelleme yaparlar çünkü program güncellemede kaldığı her dakika üretici para kaybeder.

  Üreticilere tahmini süre sorulduğunda sürekli "There is no ETA" yanıtını alırız. Yani tahmini bir süre bulunmuyor.

  Programlar genelde ilk 24 saat içerisinde güncellenirler.

 • Güncellemelerde Süre Kayıpları Telafi Edilir mi ?

  Bu konuda karar veren kişi programın üreticisidir. Üreticilerin geneli süre kayıplarını telafi ediyorlar.

  Bazı üreticiler bir kaç saat kayıp olsa dahi telafi yaparken bazıları yalnızca belirli bir süreden uzun süren güncellemelerde telafi yaparlar.

  Bazı üreticiler ise süre kayıplarını telafi etmezler. Süre kayıplarını telafi etmeyen üreticiler ile ilgili genelde ürün sayfasına not düşüyoruz.


Oyuncu Platformu

Eğlenceyi Katlayın !

Konu basit bir oyun dahi olsa kaybetmek hiç eğlenceli değil , kabul edelim. HileSatınAl.Com ile kazanmaya ve eğlenmeye doyamayacaksınız !